Zpěvák Hrůza byl propuštěn z ostravské nemocnice

Ostrava - Zpěvák Michal Hrůza byl dnes ráno převezen z Městské nemocnice Ostrava. Jeho léčba bude pokračovat v Čechách. Hrůza skončil v nemocnici, když ho před třemi týdny dva mladíci zbili na Stodolní ulici.

Zdravotní stav zpěváka se ale podle dostupných informací v posledních dnech zlepšoval, na jeho léčbě se už podílel i logoped. Nemocnice na přání rodiny k převozu ze zdravotnického zařízení nebude poskytovat žádné bližší informace.

Hrůza 16. července vystupoval na ostravském Festivalu v ulicích. Po koncertě trávil čas s přáteli v jednom z barů ve Stodolní ulici. V podniku zůstal ale po půlnoci sám. Později se pak už na ulici dostal do konfliktu se dvěma mladíky ve věku 18 a 19 let. Podle dostupných informací chtěl Hrůza uklidnit jejich potyčku. Když se rozhodl zavolat policii, oba zaútočili na něj.

Hrůza skončil s krvácením do mozku a v bezvědomí. Musel se podrobit operaci a byl udržován v umělém spánku, z něhož byl probuzen 29. července. Policie oba mladíky z útoku obvinila po několika dnech. Skončili ve vazbě. Uvedli, že všeho litují, prý si ale nic nepamatují.