O prázdninách zemřelo na silnicích 136 lidí, téměř jako loni

Praha – O letošních prázdninách dosud zemřelo podle předběžných policejních statistik na českých silnicích 136 lidí. Je to jen o jednu oběť méně než loni. Tragičtější byl červenec, kdy si nehody vyžádaly 74 mrtvých, v srpnu jich bylo 58. Na poslední prázdninový víkend policisté kvůli návratům lidí z dovolených přichystali zvýšený počet bezpečnostních akcí. 

V sobotu na silnicích zemřeli tři lidé, dnes devět. Nehoda se stala mezi obcemi Peruc a Hřivnice na Lounsku. Auto s pětičlennou posádkou vyjelo ve velké rychlosti mimo silnici a skončilo v příkopě. Zemřel řidič a dva spolujezdi, další dva mladí lidé jsou těžce zraněni. Bouralo se i na Litoměřicku – hromadná nehoda pěti aut na silnici 8 se ale obešla bez vážnějších zranění.

Nejtragičtějším dnem prázdnin a zároveň celého letošního roku je 31. červenec, v jehož průběhu zemřelo na silnicích devět lidí. Poslední červencový den se s devíti mrtvými zároveň řadí mezi nejtragičtější dny posledních let. Nejvíc lidí, a to 12, podle dostupných statistik za poslední čtyři roky zemřelo 9. července 2010.

Bezpečnostní akce si o tomto víkendu organizují jednotlivá krajská policejní ředitelství. Nasazeno je až několik set policistů, kteří hlídají dopravu na hlavních tazích i u větších měst.