Hasenkopf vrací úder: podal trestní oznámení na Mynáře

Praha – Právník Pavel Hasenkopf podal na hradního kancléře Vratislava Mynáře trestní oznámení pro pomluvu. Vadí mu Mynářovo opakované tvrzení, že jej kancléř stále označuje za autora amnestie. Podle Hasenkopfa Hrad svým vyjádřením z minulého týdne popřel předchozí dohodu o smíru. Na tiskové konferenci tehdy zaznělo, že byl Hasenkopf ideovým otcem abolice, která zastavovala vlekoucí se soudní řízení.

Hasenkopf na Mynářova slova okamžitě reagoval tím, že na něj podá trestní oznámení: „Slova Vratislava Mynáře obsahují naprosté popření obsahu a smyslu pondělního smíru, považuji to za výsměch nejen mně, ale i práci soudu,“ uvedl Hasenkopf. Podáním se chce domáhat toho, aby soud nařídil kancléři prezidenta zdržet se dalších výroků v tom smyslu, že je Hasenkopf spoluautorem amnestie. 

Jak řekl, tak dnes také udělal. „Podal jsem trestní oznámení na Ing. Vratislava Mynáře pro trestný čin pomluvy podle § 184 odst. 1 a 2 trestního zákoníku, který spatřuji v tom, že mne opakovaně a veřejně označuje za spoluautora amnestie Václava Klause, a to i po dosažení soudního smíru a v rozporu s ním,“ zaslal ve vyjádření. Hasenkopf také podává trestní oznámení na neznámého pachatele, který ho prý vědomě označil na jaře 2013 za spoluautora amnestie. 

Podle předchozí dohody některé části amnestie Pavel Hasenkopf skutečně vypracoval, text smíru ale obsahuje klíčovou pasáž zdůrazňující, že právník konečnou verzi novoroční amnestie prezidenta Václava Klause nemohl ovlivnit. Podle Hasenkopfa je hlavním autorem výsledné amnestie právník Zdeněk Koudelka – s jeho variantou prý nemá jeho návrh nic společného.