Hochštapler Kohout: Jeho kandidaturu podporují i ti, co nechtějí

Praha - Mystifikátor a podvodník Lukáš Kohout, poslední dobou známý především jako svolavatel protiromských pochodů na severu Čech, pobouřil několik známých osobností. Na svém webu je jakožto kandidát na starostu města Varnsdorf uvedl coby své podporovatele. Oni sami se od něj ale snaží distancovat a mají ho za drzého blázna. Podvodník mezi svými podporovateli uvedl také již zesnulého dramatika Jiřího Hubače.

Lukáš Kohout se vyučil kuchařem. Exotické kouty světa ale obletěl nikoliv jako špičkový kuchař, nýbrž jako falešný asistent tehdejšího ministra zahraničí za ČSSD a předsedy Valného shromáždění OSN Jana Kavana. V současné době štěstí zkouší na komunální úrovni, kde by se rád stal starostou Varnsdorfu. Na svých internetových stránkách Kohout v rámci své kampaně uveřejnil seznam svých podporovatelů z řad známých osobností.

A právě mezi jeho údajnými podporovateli vyvolalo Kohoutovo jednání vlnu odporu. Podle svých slov mu totiž žádnou podporu nikdy neposkytli, naopak se od něj snaží distancovat. Hvězdnou sestavu podporovatelů, jak tvrdí sám Kohout, mu prý vykomunikoval jeho předvolební koordinační tým. Ten ale nejspíš oplývá schopnostmi doslova metafyzickými, neboť dramatik Jiří Hubač před třemi lety zemřel. I přesto na Kohoutově čerstvém webu apeluje na voliče.

Údajné příspěvky Kohoutových podporovatelů:

  • Viktor Preiss, člen Divadla Na Vinohradech: "Politik je ten, který se ve svém slibu o poslání a etice této profese zaváže v průběhu svého života toto vše naplnit. Jsem přesvědčen, že Lukáš Kohout, který je kandidátem na starostu města Varnsdorf, právě tímto člověkem je."
  • Vladimír Mertlík, producent a scénárista: "Je snadné podporovat Lukáše Kohouta a stát za ním, protože je snadné podporovat a stát za slušností, korektností a vědomostmi. Najmě v čase, kdy tyto vlastnosti v politice postrádáme. Lukáš Kohout je příkladem, že jeho přítomnost v politice není přece jen zcela nulová."
  • Jiří Hubač, spisovatel: "Kdybych měl charakterizovat Lukáše Kohouta třemi slovy, řekl bych: skvělý člověk, bytostný demokrat a velký humanista. Jeho masarykovská poctivost, čestnost, odbornost a mravní odpovědnost působí v této morálně rozkolísané době jako nezpochybnitelné hodnoty, které již byly po zásluze oceněny. S hlubokým přesvědčením a přáním apeluji na voliče města Varnsdorf (volte Lukáše ).

                                                                       Zdroj: www.lukaskohout.cz


Kohout prý chápe změnu názorů, osobnostem přesto děkuje

Všichni smyšlení podporovatelé i pozůstalí Jiřího Hubače v současné době zvažují právní kroky. Podle advokáta Milana Schagerera záleží především na posouzení soudu, zda poškozeným přizná nějaké odškodnění za nemajetkovou újmu. „Primární možností je domáhat se toho, aby pan Kohout zanechal té činnosti, aby odstranil ty citace,“ míní Schagerer. „Nemá důvod vytahovat moje jméno a moji osobu. Já ho neznám, nikdy jsem se s ním neviděl,“ říká Viktor Preiss. „Je to blázen a hochštapler a začíná být nebezpečný,“ dodává Vladimír Mertlík.

Kohout při natáčení reportáže do pořadu 168 hodin slíbil, že příspěvky jménem mrtvého Jiřího Hubače, a nejen jeho, ze svých stránek neprodleně odstraní. „Pokud to tam je, tak se asi stala nějaká chyba a bude se muset napravit,“ řekl v úterý Kohout redaktorce ČT. Jméno Jiřího Hubače bylo však odstraněno až v pondělí současně se zveřejněním reakce na odvysílanou reportáž. Kohout v ní poděkoval svým podporovatelům za dosavadní podporu, kterou „díky mediálnímu tlaku veřejně odvolali“. „Jejich rozhodnutí je pro mne zklamání, avšak respektuji jejich změnu názorů, protože vím, jaké je to být pod mediálním tlakem novinářů, ale i občanů,“ uvedl na svém webu Kohout.

Reakce Lukáše Kohouta na odvysílanou reportáž v pořadu ČT 168 hodin
Zdroj: www.lukaskohout.cz

Kohout se vidí na radnici, nikoliv za mřížemi

Lukáš Kohout chce v čele varnsdorfské radnice, jak sám říká, hájit zájmy slušného lidu proti nepřizpůsobivým. Směle proto pracuje na kampani. Další kontroverze vyvolal například sloganem „Na cikánskou paštiku mám recept“ nebo svým názorem na bývalý pracovní tábor v Letech u Písku. „Jestli chce ministr Herman či ministerský předseda Sobotka bourat PRASEČÁK, tak ať tam ty prasata z nepřizpůsobivých lokalit nastěhuje a PRASEČÁK bude rychle zlikvidován. Třeba při troše štěstí to bude takový LETSKÝ MASAKR,“ uvedl Kohout na svých internetových stránkách.

Podle advokáta Milana Schagerera si ale Kohout dává pozor na to, aby nenaplnil skutkovou podstatu nějakého trestného činu, i přestože jsou jeho výroky na hranici zákona. I tak by se ale měl do vězení v nejbližší době vrátit. Už dříve v něm kvůli cestám za státní peníze pobyl 18 měsíců. Za porušení pravidel předčasného podmínečného propuštění si však má jít odsedět i zbývajících 10 měsíců. Soud už má jen určit přesný nástup trestu. Podle Kohouta je ale rozhodnutí okresního soudu neodůvodnitelné s tím, že by to bylo téma pro Ústavní soud.