Dnes a zítra pozor na silné bouřky a přívalové deště

Praha – Meteorologové varují před silnými bouřkami, které dnes odpoledne zasáhnou severozápad Čech, zítra pak hrozí na celém území Čech a také na Vysočině a Blanensku. Přívalové deště mohou zatopit sklepy, hrozí také kroupy a nárazy větru kolem 20 metrů za sekundu. V Brdech, na Šumavě, v Českém lese a na Českomoravské vrchovině hrozí i lokální povodně.

Zdroj: ČTK/PICTURE ALLIANCE/CHROMORANGE / Dieter Möbus

Dnes zasáhnout silné bouřky hlavně Karlovarský a Ústecký kraj, varování meteorologů platí od 16:00 do půlnoci. Zítra odpoledne pak bouřky hrozí po celém území Čech, v kraji Vysočina a na Blanensku. Během krátké doby může ojediněle napršet až 30 milimetrů vody. V sobotu také hrozí nárazový vítr a kroupy.  

Kvůli větru meteorologové doporučují zajistit okna a dveře a také odstranit nebo upevnit volně položené předměty. Lidé by si měli dávat pozor na ulomené větve, hrozí také zásah bleskem.  

Hladiny toků v Brdech, na Šumavě, v Českém lese a na Českomoravské vrchovině mohou stoupat, protože tyto oblasti zůstávají vodou poměrně nasycené. „Nelze vyloučit ani překročení nejnižšího stupně povodňové aktivity,“ varoval ČHMÚ.