Nasaďte si večer červený nos a podpořte s ČT Konto Bariéry

Praha - Diváci České televize mohou už potřetí přispět nadačnímu fondu Konto bariéry, který přes 20 let pomáhá lidem s handicapem. Na ČT1 dnes ve 20:00 začal přímý přenos benefičního pořadu Možná přijde i charita. Loni se vybralo 14 milionů korun, které se hned rozdělily mezi potřebné. Pořad je součástí projektu Pomáhej s humorem. Od 10. září až do konce roku si lidé mohou za 50 korun například koupit červené klaunské nosy.

Rada Konta Bariéry rozděluje každý měsíc peníze mezi stovku lidí. Podporuje jednotlivce i celé organizace. Výtěžek ze sbírky pomohl například organizaci Kontakt bez bariér, které chyběly peníze na vybavení a zaplacení plaveckých drah. Díky podpoře nasbírala nadace už 88 medailí na světových soutěžích a paralympiádách.

Konto Bariéry pomohlo i sedmadvacetiletému Janovi, který se nedávno zranil při sportu a téměř se nehýbe. Rodina rychle musela udělat v domě bezbariérové úpravy. Jediný kontakt se světem má čerstvě vystudovaný veterinář díky počítačové myši, kterou mu konto zaplatilo spolu s dalším nutným vybavením domácnosti.

Projekt Pomáhej s humorem se inspiroval britským „Comic Relief“, v překladu právě „pomoc humorem“. Britští autoři komedií Richard Curtis a Lenny Henry ho vymysleli v reakci na hladomor v Etiopii. Prvním počinem bylo vysílání televizní stanice BBC ONE na Vánoce 1985. O tři roky později se poprvé konal „Red Nose Day“, neboli „Den červených nosů“. V rámci série happeningů a především živého nočního televizního vysílání vystoupili přední baviči a komici a vysílání, v jehož průběhu lidé telefonicky věnovali peníze na charitu, se stalo tradicí. Napsat skeč nebo písničku pro Den červených nosů bylo prestižní záležitostí. Comic Relief je dnes největší charitou ve Velké Británii.  

Jak můžete pomoci?

1. TRVALÝM NEBO JEDNORÁZOVÝM PŘÍKAZEM

Číslo transparentního účtu: 17 111 444/5500. Variabilní symbol: 9, konstantní symbol: 0558. Kontu Bariéry můžete přispět i službou SIPO.

2. POŠLETE DÁRCOVSKOU SMS

Prostřednictvím dárcovské SMS ve tvaru: dms kontobariery na číslo 87777. Cena jedné SMS je 30 korun.

DMS roční podpora: Prostřednictvím dárcovské SMS ve tvaru: dms rok kontobariery na číslo 87777. Cena DMS Roční podpora činí 12 x 30 Kč.

3. KUPTE SI NOS

Červený nos - symbol Konta Bariéry – se prodává za 50 korun na čerpacích stanicích Benzina, v lékárnách Dr. Max, restauracích KFC a Burger King, knihkupectvích Neoluxor a v internetovém obchodě Astratex.cz.

Více možností, jak přispět na Konto Bariéry, najdete zde.