Muže podezřelého ze znásilnění neteře zadrželi policisté po deseti letech

Přerov - Policisté zadrželi pětatřicetiletého muže z Přerova podezřelého ze znásilnění pětileté dívky. Jde o jejího strýce, který dítě sexuálně několikrát zneužil téměř před deseti lety. Dívka o tomto traumatu z dětství promluvila až ve svých 14 letech. Po zadržení se dívčin strýc k činu přiznal. Policisté ho obvinili ze znásilnění a soudce ho poslal do vazby, hrozí mu až dvanáctileté vězení.

„Znásilnění se odehrálo téměř před deseti lety. Dívence tehdy bylo pět let a bývala se svým strýcem občas sama doma,“ uvedla krajská policejní mluvčí Marie Štrbáková. Dívka se se znásilněním svěřila až na konci loňského roku sociální pracovnici v jednom z dětských domovů na Šumpersku.

Kriminalisté si poté vyžádali několik znaleckých posudků, které podle Štrbákové potvrdily výpovědi mladé slečny. „Bylo prokázáno, že muž dívence způsobil svým chování a jedním psychickou újmu. Po zadržení se muž přiznal,“ uvedla Štrbáková.

Soudce ve čtvrtek souhlasil s návrhem státního zástupce na vzetí obviněného muže do vazby. „V případě prokázáni viny a odsouzení mu hrozí tret odnětí svobody v rozmezí od pěti do dvanácti let,“ dodala Štrbáková.