Drama „chlapce v balonu“ sledovala Amerika v přímém přenosu

Denver - Celá Amerika ve čtvrtek s napětím sledovala drama balonu, v němž se podle prvních zpráv omylem vznesl šestiletý hoch. Jeho let nad státem Colorado v přímém přenosu přenášely všechny zpravodajské televize, které kvůli tomu přerušily vysílání projevu prezidenta Baracka Obamy v New Orleans. Balon asi po dvou hodinách ve vzduchu přistál na poli, ale hoch v něm nebyl. Záhada se vyřešila několik hodin poté, když se ukázalo, že chlapec byl celou dobu doma.

Od svého startu překonal balon vzdálenost zhruba 80 kilometrů. Krátce kvůli němu byl také zastaven provoz na coloradském letišti.

Největší rozruch způsobili svědci, kteří tvrdili, že z balonu něco spadlo

Video Chlapec byl celou dobu na půdě
video

Chlapec byl celou dobu na půdě

Balon, který připomínal stříbrný létající talíř, vyrobil chlapcův otec, jenž je amatérským vědcem. Patří mezi takzvané lovce bouří, tedy lidi, které fascinují extrémní atmosferické jevy a snaží se k nim dostat co nejblíže. Rodina se prý také zajímá o problematiku UFO a paranormálních jevů.

Šestiletý Falcon Heene prý podle svého bratra vlezl do balonu a nějak se mu podařilo vzlétnout. Velmi matoucí byly výpovědi dalších svědků. Někteří z nich totiž tvrdili, že krátce po vzlétnutí viděli, jak z balonu něco padá. Naznačovali, že to byl Falcon. Rodina uvedla, že balon nebyl nikdy určen k letu a že šlo jenom o rodinný projekt. Balon se dostal údajně až do výšky více než dvou kilometrů.

Falcon byl celou dobu na půdě garáže

„Schovával se doma, nevíme přesně proč - ale tohle se občas stává. Děti se vyděsí, když vidí, kolik lidí po nich pátrá a že by z toho mohly mít problémy. Každopádně jsme ho našli schovaného na půdě garáže u domu, kde bydlí, a je v pořádku,“ prozradil jeden z vyšetřujících policistů. Chlapec s příznačným jménem Falcon (Sokol) se zřejmě schoval poté, co se na něj jeho otec rozzlobil, že se snaží do balonu dostat. 

Mayumi Heeneová, matka Falcona Heenea:

„Myslela jsem, že to bude nejhorší den mého života. Nakonec je ale nejkrásnější.“

Rodina Heeneových se loni zúčastnila americké verze pořadu Výměna manželek. Vzhledem k okolnostem případu a jeho zvratu lze očekávat, že se na ni nyní upře pozornost amerických médií. Již nyní ji popisují jako přinejmenším podivínskou. Policie nyní případ vyšetřuje. Richard Heene se však ostře ohradil proti spekulacím novinářů, že šlo o úmyslnou mystifikaci, která by rodině přinesla publicitu.

Podomácku vyrobený balon, v němž podle původních zpráv vzlétl šestiletý Američan Falcon Heene.
Podomácku vyrobený balon, v němž podle původních zpráv vzlétl šestiletý Američan Falcon Heene.
Více fotek
  • Podomácku vyrobený balon, v němž podle původních zpráv vzlétl šestiletý Američan Falcon Heene. autor: ČT24, zdroj: ČT24 http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/12/1179/117838.jpg
  • Falcon Heene autor: ČT24, zdroj: ČT24 http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/12/1181/118025.jpg
  • Rodina Heeneových autor: ČT24, zdroj: ČT24 http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/12/1181/118026.jpg