Rodiče „chlapce v balonu“ budou zřejmě čelit žalobě

Denver - Drama šestiletého Američana, kterého ve čtvrtek v Coloradu údajně odnesl balon, bylo podle tamního šerifa vymyšlené. Úřady se proto chystají žalovat rodiče za to, že rozpoutali chlapcovu záchranu v přímém přenosu.  Chlapec se schovával na půdě garáže, před kamerami pak řekl, že to udělal kvůli televizní show. Šerif zatím neuvedl, jaké vznesl obvinění, ale rodiče chlapce jménem Falcon Heene zatím nebyli zatčeni. Šerif Alderden již dříve uvedl, že se nedívá na rodiče Falcona jako na podvodníky.

 

Chlapcův let nad státem Colorado přenášely v přímém přenosu všechny zpravodajské televize, které kvůli tomu přerušily vysílání projevu prezidenta Baracka Obamy v New Orleans. Balon asi po dvou hodinách ve vzduchu přistál na poli, ale hoch v něm nebyl. Záhada se vyřešila několik hodin poté, když se ukázalo, že chlapec byl celou dobu doma.

Od svého startu překonal balon vzdálenost zhruba 80 kilometrů. Krátce kvůli němu byl také zastaven provoz na coloradském letišti.

K ostražitosti však nabádá fakt, že rodina Heeneových se loni zúčastnila americké verze pořadu Výměna manželek. Média od začátku popisují rodinu jako přinejmenším podivínskou. Richard Heene se však ostře ohradil proti spekulacím novinářů, že šlo o úmyslnou mystifikaci, která by rodině přinesla publicitu.