Rodina rozruch kolem „chlapce v balonu“ zinscenovala

Denver - Drama šestiletého Američana, kterého v pátek v Coloradu údajně odnesl meteorologický balon, bylo zinscenované. Úřady se chystají žalovat rodiče, kteří rozpoutali záchranu v přímém přenosu. Podle šerifa jim šlo jen o publicitu bez ohledu na důsledky. Otec rodiny veškerá obvinění rezolutně vyvrací a staví na odiv rozmrzelost. Tuhle reality show mu ale stále víc a víc diváků vypíná.

Šílený hon na utržený balon sledovala Amerika v pátek v přímém přenosu. Obvyklý program včetně projevu prezidenta šel stranou. Vzlétly vrtulníky národní gardy, v pohotovosti byli záchranáři. Konec byl šťastný a šestiletý Falcon, kterého balon podle rodičů unášel, vylezl za pár hodin z úkrytu nad garáží.

Rodinná idyla o nejšťastnějším dni ale brzy zhořkla. Chlapec se novinářům podřekl, že to všechno bylo jen jako. Místní šerif rozjel domovní prohlídky a mnohahodinové výslechy rodičů. „Máme důkazy, že šlo o trik s cílem přitáhnout pozornost, zlepšit si vyhlídky na nějaký budoucí úspěch v televizní reality show,“ prozradil médiím šerif Jim Alden.

Video Václav Mertin v Událostech, komentářích
video

Václav Mertin v Událostech, komentářích

Amatérští lovci bouří byli v televizi několikrát, zviditelňovali se na internetu. Podle vyšetřovatelů se manželé seznámili v herecké škole a na dramatický výkon jim teď všichni sedli jako na vějičku. Trest je však pravděpodobně nemine. „Případ předáme státnímu zastupitelství a doporučíme následující obvinění: spiknutí, navádění nezletilého k trestnému činu, lživé informování úřadů, pokus ovlivnit veřejného činitele,“ dodal šerif Alden.

„Heenovi jsou zcela ochotni spolupracovat. Nepotřebujeme veřejné divadlo. Předpokládáme, že ti lidé jsou nevinní. Pokud šerif uváží, že existují důvody k jejich zadržení, jsou ochotni se vzdát policii a spolupracovat,“ prohlásil obhájce manželů Heenových David Lane. V případě shledání viny by manželé Heenovi mohli strávit až šest a půl let za mřížemi a zaplatit pokutu ve výši až devíti miliónů korun.

Rodina Heeneových
Zdroj: ČT24
Autor: ČT24