Berlusconi nemá rád svou práci

Řím - Italský premiér Silvio Berlusconi nemá rád svou práci. Ve své funkci prý zůstává jen proto, že jako jediný lídr je schopný udržet střední pravici pohromadě. Berlusconi si stěžoval i na chování bulvárního tisku a odmítnul nařčení z toho, že by se někdy dopustil společenského faux pas.

„Je těžké být odpovědný za vládnutí zemi, jakou je Itálie. Nemám to rád,“ řekl v rozhovoru pro CNN. Toto prohlášení se jistě zařadí k desítkám kontroverzním výrokům, která vyšla z úst italského premiéra. On sám ale tvrdí, že se žádných faux pas nedopouští a že to, co říká, si vždy dopředu promyslí.

„Každé faux pas si vymýšlí noviny,“ bránil se premiér. Mezi jeho poslední přešlapy patří například prohlášení, že je americký prezident Barack Obama opálený. Nedávno také pěkně naštval italské ženy, když o opoziční političce řekl, že „je spíš krásná než inteligentní“. Na sto tisíc Italek pak proti němu sepsalo petici.

Skandály politika a mediálního magnáta zanechaly negativní stopy i v jeho oblíbenosti mezi lidmi. „Ale musím říct, že lidé z politiky mě měli vždycky rádi. Jsem také v srdcích mnoha Italů a ti mi to často dokazují,“ zakončil Berlusconi.