Hledá se odborník na marihuanu

Denver (USA) - Více než sto uchazečů se přihlásilo na nabízenou pozici marihuanového kritika v americkém listu Denver Westword. Ten hledá autora pravidelných týdenních recenzí o výdejnách lékařské marihuany, kterých je v Coloradu čím dál víc. Mnozí zájemci dokonce nabízejí, že budou pracovat zadarmo.

Věc má ale háček, podotýká na svých stránkách britská BBC: uchazeči musejí mít zdravotní obtíže, které jim dovolují vstoupit do výdejny a užívat marihuanu. Hledaný dopisovatel se totiž má soustředit právě na výdejny, nikoli na drogy. „Mějte na paměti, že nebudete hodnotit kvalitu nabízeného léku, nýbrž prostředí a personál,“ upozorňuje inzerát s tím, že list nemůže potřebovat, aby „dopisovatel byl v jednom kuse sjetý.“

Ve čtrnácti amerických státech je dovoleno prodávat nějaký druh konopí používaného k lékařským účelům. V Coloradu a Kalifornii, kde je lékařské užívání marihuany legální, vzniklo poslední dobou mnoho obchodů s touto drogou - od klinik pro bohaté zákazníky až po pochybná drogová doupata. Výdejny prodávají víc než deset druhů této drogy včetně známé bílé vdovy.

Marihuana
Marihuana
Více fotek
  • Marihuana autor: čt24, zdroj: čt24 http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/6/553/55235.jpg
  • Konopí autor: ČT24, zdroj: ČT24 http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/8/731/73015.jpg