Falconův let byl podvod, přiznala matka „chlapce z balonu“

Denver – Matka šestiletého Falcona Heena, která minulý týden společně se svým manželem vyvolala rozsáhlou pátrací akci, když úřadům v americkém Coloradu nahlásili, že jejich syn vzlétl omylem v podomácku vyrobeném balonu, přiznala, že šlo o záměrnou mystifikaci. Pár měl v úmyslu vyvolat publicitu kvůli případnému účinkování v televizní reality show.

Let balonu nad Coloradem na sebe minulý čtvrtek ve Spojených státech strhnul obrovskou vlnu pozornosti. Zpravodajské televize jej přenášely v přímém přenosu pod dojmem, že je uvnitř balonu šestiletý syn Heeneových Falcon. Balon asi po dvou hodinách přistál na poli, ale ztracený hoch v něm nebyl. Vše vyvrcholilo několik hodin poté, co se ukázalo, že malý Falcon byl celou dobu doma.

Maymi Heeneová podle soudních dokumentů přiznala zástupcům šerifa, že se svým manželem Richardem věděli, že se Falcon ukrývá doma. Vyšetřovatelům také údajně řekla, že celý incident byl rodiči uměle vyvolaný se záměrem přinést rodině publicitu. Podle Heeneové pár celou věc plánoval zhruba dva týdny. Oba rodiče prý nařídili svým třem synům, aby o incidentu s balonem lhali úřadům a médiím.

Richard Heene spekulace o umělém vyvolání celé kauzy dosud odmítal. Heeneovým hrozí mimo jiné obvinění z oklamávání úřadů, využívání dítěte pro trestný čin a šíření falešné poplašné zprávy. U nejtvrdšího z případných obvinění jim hrozí až šestileté vězení a pokuta 500 tisíc dolarů (asi 8,6 milionu korun). Podle šerifa bude také policie žádat úhradu nákladů vynaložených na pátrací akci po Falconovi.

Rodina Heeneových
Zdroj: ČT24
Autor: ČT24