Povstalci povraždili kolumbijský fotbalový tým

Caracas - Venezuelská policie našla o víkendu 11 zavražděných členů kolumbijského fotbalového týmu Los Maniceros. Celkem 12 lidí unesla skupina ozbrojenců před dvěma týdny přímo ze stadionu ve Venezuele, přežil jen jeden. Už beztak napjaté vztahy mezi oběma zeměmi se proto ještě víc vyostřily. Venezuelský prezident Hugo Chávez navíc řekl o kolumbijském ministru obrany, že je „mentálně zaostalý“.

Dvanáct členů týmu unesla skupina 25 ozbrojenců 11. října ve venezuelském státě Táchira, který hraničí s Kolumbií. Ve městě Fernández Feo hráče přepadla při hře, donutila je nastoupit do tří vozů a odvezla je. Vraždy fotbalistů má podle mluvčího vlády venezuelského státu Táchira na svědomí kolumbijské povstalecké Vojsko národního osvobození (ELN).

Osmnáctiletý mladík, který únos přežil, skončil se střelnými zraněními v nemocnici. Těla zabitých našli policisté na různých místech v okolí města Fernández Feo. Devět obětí pochází z Kolumbie, jedna z Venezuely a jedna z Peru. Všechny mají střelné rány. „Podle informací, které máme od přeživšího, víme, že toto ozbrojené křídlo ELN na venezuelském území vede velitel přezdívaný Payaso (v překladu Klaun),“ řekl mluvčí. Ve venezuelsko-kolumbijském pohraničí podle něj řádí různé guerillové skupiny, polovojenské oddíly či drogoví dealeři.

Pozadí činu, který venezuelská média pojmenovala „Masakr z Táchiry“, je zatím nejasné. Podle policie únosci drželi rukojmí pod jedním mostem. V oblasti se našli i další mrtví, jejichž totožnost zatím není známa. Podle sdělovacích prostředků to bylo dalších pět těl.

/*json*/{"map":{"lat":7.95587716321,"lng":-72.1279907227,"zoom":9,"mapTypeId":"hybrid"},"markers":[],"polylines":[],"circles":[],"polygons":[],"rectangles":[]}/*json*/
Policie našla zavražděné členy klubu Los Maniceros
Zdroj: ČT24
Autor: ČT24