Somálští piráti unesli britský pár

Mogadišo - Somálští piráti se v Indickém oceánu zmocnili jachty, na které plul britský pár. Ten teď drží v zajetí. Piráti tvrdí, že rukojmí jsou v pořádku, později prý sdělí, jaké výkupné žádají za jejich propuštění. Piráti napadají u východního pobřeží Afriky většinou obchodní lodě. Ty už v tamních vodách brání i mezinárodní jednotky. Tentokrát se ale terčem jejich útoku stala soukromá jachta.

„Britský pár je nyní v našich rukou. Zajali jsme je při jejich cestě v Indickém oceánu,“ oznámil dnes jeden z pirátů. Není zatím jasné, co budou piráti požadovat za jejich propuštění. 

Unesený pár plul do Tanzanie, jejich loď vyslala nouzový signál nedaleko Seychel. Pobřežní hlídka okamžitě zahájila pátrací akci, žádné plavidlo ale nenašla, piráti zřejmě jachtu odvezli k somálským břehům. 

Britské úřady už vyrozuměly rodiny uneseného páru. „Jsem nyní ve spojení s jejich rodinami ve Velké Británii a také s pobřežní hlídkou na Seychelách, která nepřestává sledovat situaci a neustále prohledává oblast,“ uvedl Matthew Forbes, britský vládní zmocněnec na Seychelách.