Bomby zabily v Afghánistánu osm Američanů

Kábul - Při bombových útocích na jihu Afghánistánu zahynulo osm amerických vojáků. Podle americké armády bylo bombových útoků dnes na jihu Afghánistánu několik a kromě osmi vojáků při nich zahynul také jeden afghánský civilista. Několik dalších vojáků utrpělo zranění a bylo hospitalizováno. Říjen se stal nejkrvavějším měsícem pro americké vojáky rozmístěné v Afghánistánu od začátku konfliktu v roce 2001.

Po dnešních útocích stoupl počet zabitých členů americké armády v Afghánistánu za říjen na 55. To je nejvíce v řadách USA za jeden měsíc od začátku invaze před sedmi lety. Letošek je také nejkrvavějším rokem pro americké i mezinárodní jednotky od počátku bojů. V pondělí v Afghánistánu zemřelo 14 Američanů při sérii nehod amerických vojenských vrtulníků. Zraněno bylo téměř 30 dalších lidí.

Severoatlantická aliance dnes oznámila, že její vojáci našli ostatky tří Američanů, kteří zahynuli před dvěma týdny při pádu amerického průzkumného letadla. Stroj se zřítil 13. října v provincii Núristán na severovýchodě Afghánistánu, v oblasti, v níž jsou základny radikálů z Talibanu. NATO nehodu stále vyšetřuje a zatím nedošla k závěru, že letadlo sestřelil protivník.