Folková zpěvačka nepřežila útok kojotů

Ottawa - Dva kojoti napadli a zabili kanadskou folkovou zpěvačku Taylor Mitchellovou. Zaútočili na ni v národním parku na východě Kanady, kde ji vážně pokousali. 19letá dívka pak podlehla zraněním v nemocnici. Útoky kojotů na člověka jsou vzácné. Strážci parku jedno zvíře zastřelili, druhé zatím hledají.

Devatenáctiletá písničkářka Taylor Mitchellová z Toronta se v úterý sama vydala na túru po národním parku Cape Breton Highlands v Novém Skotsku. V divočině se na ni ale vrhli dva kojoti. Křik mladé dívky slyšeli další turisté, zavolali proto pomoc. S vážnými zraněními Taylor převezl vrtulník do nemocnice v Halifaxu. Na místo útoku okamžitě vyrazila policie, která byla nedaleko, strážci po jednom z kojotů vystřelili. Druhý utekl a nyní po něm pátrají. 

Devatenáctiletá Taylor bojovala v nemocnici o život, tento boj ale včera prohrála. 

Útoky kojotů na lidi jsou velmi vzácné, protože jsou to plachá zvířata. Zaměstnanci národního parku se snaží zvíře vypátrat a zjistit, proč na dívku kojoti zaútočili.

/*json*/{"map":{"lat":46.7426839237,"lng":-60.6596374512,"zoom":10,"mapTypeId":"hybrid"},"markers":[],"polylines":[],"circles":[],"polygons":[],"rectangles":[]}/*json*/