Španělé našli unesenou britskou jachtu, posádka zmizela

Mogadišo - Španělské námořnictvo nalezlo jachtu, kterou somálští piráti unesli i s britským párem na palubě minulý týden v Indickém oceánu. Manželé však podle agentury AP na lodi nejsou. Plavidlo našel vojenský vrtulník u somálských břehů. A zatímco záchranáři pátrali po zmizelé jachtě, piráti si mohli udělat další zářez na pažbách svých kulometů – v Indickém oceánu přepadli rybářskou loď plující pod thajskou vlajkou a míří s ní k somálskému pobřeží.

O britských manželích Paulu a Rachel Chandlerových, za které únosci žádají výkupné, se podle vojenského mluvčího zatím nic neví. „Je potvrzeno, že se jedná o pohřešovanou jachtu,“ řekl mluvčí španělské armády, která s dalšími spojenci hlídkuje v oblasti v rámci mise OSN. Jachta plula ze Seychelských ostrovů do východoafrické Tanzanie přes oblast, ve které piráti v poslední době obvykle působí.

Podle údajů Evropské unie zadržují somálští piráti v současné době osm plavidel. Únosy se jim daří, přestože jsou v oblasti rozmístěné válečné lodě 16 států. Korzáři se odvažují útočit čím dál tím hlouběji v Indickém oceánu.