I Slovensko má své „turbostudenty“

Bratislava – Trenčínská univerzita nesmí přijímat zájemce do bakalářského studijního programu lidské zdroje a personální management. Zákaz univerzitě udělil ministr školství Ján Mikolaj, který tak reagoval na udělení titulů třem studentům po nestandardně krátkém studiu. Univerzita by měla zároveň těmto studentům odebrat tituly. Ministerstvo školství také podá trestní oznámení kvůli podezření z podvodu, z podplácení a z falšování úřední listiny.

Trenčínská univerzita Alexandra Dubčeka podle médií udělila titul po nestandardně krátkém studiu dceři a synovi děkana jedné z fakult a člence akademického senátu.

Problémy s udělováním akademických titulů po podezřele krátké době studia řeší i několik vysokých škol v Česku. Nejznámější je případ Právnické fakulty Západočeské univerzity v Plzni, kde také chyběly desítky diplomových a disertačních prací absolventů.

/*json*/{"map":{"lat":48.8988807251,"lng":18.0477529764,"zoom":18,"mapTypeId":"hybrid"},"markers":[],"polylines":[],"circles":[],"polygons":[],"rectangles":[]}/*json*/