V Neapoli spadla klec nad mafiánským bossem

Neapol - Italská policie zaznamenala další úspěch, když při sobotní razii v Neapoli zadržela vysokého představitele tamní mafie, camorry, Salvatoreho Russa. Ten je na seznamu 30 nejhledanějších a nejnebezpečnějších italských zločinců. Mafiánský boss vedl v kampánské metropoli stejnojmenný klan a policie jej hledala od roku 1995. Mezitím byl také v nepřítomnosti odsouzen na doživotí za vraždu a příslušnost ke zločinecké organizaci.

Camorra se zaměřuje na obchod s narkotiky, vydírání a na provozování hazardních her. Klan Russo, který vedl Salvatore přes 30 let spolu se svým bratrem Pasqualem, však podle DPA zaměřil své „podnikání“ do oblasti zemědělství. 

Italská policie hlásí zatýkání desítek údajných mafiánů prakticky každý měsíc. V červenci například zatkla významného člena camorry Vincenza Caponeho. V květnu zadržela v oblasti Neapole na jihu země šedesátku osob podezřelých z příslušnosti k mafii a dopadla několik předáků camorry. 

Neapolská camorra má na 5000 členů, přičemž desítky rodin více či méně propojených v různých klanech spolu nezřídka soupeří o vliv.