Britský šofér trpí alergií na manželku

Londýn – Zvláštní alergií trpí jistý Brit z Yorkshiru: jakmile se ocitne blízko své manželky, naskočí mu vyrážka, opuchne, začne mu bušit srdce a dokonce prý může nastat i srdeční zástava. Nejde ale ani tak o alergii na drahou polovičku, jak by se mohlo zdát, ale na polyethylenglykol, která se používá při výrobě krémů a tělového mléka.

Pětačtyřicetiletý řidič autobusu Darren Young britským médiím prozradil, že se ke své manželce nesmí přiblížit, dokud má na těle nějaké krémy. „Když si jdeme lehnout, Sue se nepotřebuje vymlouvat na bolesti hlavy jako jiné ženy. Stačí, aby mi řekla, že použila tělové mléko, a já se k ní ani nepřiblížím. To by mě mohlo zabít,“ konstatoval muž. „Není to jen reakce na Sue, alergie se může projevit kdykoliv, například i v restauraci, kde sedí nějaká jiná žena. Doktoři netuší, proč to vypuká tak zničehonic.“

Young alergii objevil, když při léčbě chodidel dostal steroidovou injekci, která obsahovala polyethylenglykol. Natekla mu tehdy tvář a srdce se zastavilo, musel být okamžitě resuscitován. Od té doby musí být opatrný na to, čeho se dotýká a neustále u sebe nosit léky.