Zázrak v Rakousku - chlapec byl půl hodiny pod vodou a přežil

Klagenfurt - Jako lékařskou senzaci nebo dokonce zázrak hodnotí rakouští lékaři případ plného uzdravení 13letého chlapce, který procitl po měsíci z kómatu poté, co se málem utopil. Koncem srpna na něj při koupání v Millstätterském jezeře v Korutanech ze skokanského můstku skočil jiný mladík. I přesto, že byl pod vodou téměř půl hodiny, se lékařům podařilo chlapce oživit a jeho mozek oproti všem předpokladům neutrpěl žádné škody.

Chlapec přitom strávil pod vodou 30 minut, teprve pak ho záchranáři vytáhli a odvezli do nemocnice v Klagenfurtu. Zde o něj lékaři pečovali na jednotce intenzivní péče. Nakonec se chlapec po měsíci v kómatu probudil. Doktoři o tomto případu hovoří jako o medicínském zázraku. Už po několika minutách bez přísunu kyslíku mozkové buňky odumírají.   

Když se ale chlapec probudil z kómatu, žádné poškození nebylo zjevné. Lékaři říkají, že je to díky tomu, že při nehodě se dostal do bezvědomí, pod vodou pak nebojoval s nedostatkem kyslíku, ale klidně ležel ve velké hloubce na dně jezera, kde je pouze 17 stupňů. Tělo bylo podchlazené, záchranářům se díky tomu podařilo chlapci rozběhnout srdce i plíce. 

Pacient je na tom dnes už tak dobře, že dokonce vstal z lůžka, pokouší se o první kroky, opět mluví a sám jí. Lékaři zlepšení jeho zdravotního stavu připisují i péči jeho matky, ta u syna v kómatu denně vysedávala hodiny a komunikovala s ním.