Micheletti sestaví vládu národní jednoty sám

Tegucigalpa - Politická krize v Hondurasu nekončí i přes snahy amerických diplomatů. Sesazený prezident Zelaya řekl, že dohoda z minulého týdne je porušena. Prozatímní vůdce Robert Micheletti totiž oznámil, že sestaví vládu národní jednoty bez účasti bývalého prezidenta. Ten zareagoval tím, že neuzná výsledky prezidentských voleb, které se mají konat 29. listopadu.

Zelaya byl před čtyřmi měsíci svržen při vojenském převratu. Minulý týden Micheletti přistoupil na dohodu, která otvírala dveře k návratu sesazeného prezidenta. V dohodě se obě strany zavázaly k vytvoření vlády národní jednoty.

Po krachu dohody hází Micheletti a Zelaya vinu jeden na druhého. Zatímco Zelaya tvrdí, že Micheletti nesvolal Národní shromáždění, které mělo o nové vládě hlasovat, Micheletti zase namítá, že od druhé strany nedostal žádný seznam členů vlády, kteří měli být jmenováni.

Micheletti včera oznámil, že zformoval vládu národní jednoty sám. „Dokončili jsme proces formování vlády národní jednoty… Je v ní zastoupeno široké politické spektrum, navzdory skutečnosti, že Zelaya neposlal seznam svých zástupců,“ řekl Micheletti.