Pomsta propuštěného zaměstnance: jeden mrtvý a pět zraněných

Orlando (USA) - Při střelbě v kancelářské výškové budově ve městě Orlando na Floridě zahynul jeden člověk a dalších pět bylo zraněno. Místní deník Orlando Sentinel původně dokonce informoval o dvou mrtvých a 17 postřelených. Pachatelem je jeden z bývalých zaměstnanců, který byl před dvěma lety propuštěn. Policie kancelářskou budovu evakuovala a pachatele krátce poté dopadla. Střílelo se v šestnáctipatrové budově zvané Gateway Center, postavené v roce 1999.

Podle zpravodaje ČT Michala Kubala se střílelo na třech místech budovy. Střelba začala v kancelářích společnosti Reynolds Smith & Hill, která se zabývá poradenstvím v nákladní dopravě. Mluvčí firmy potvrdil, že pachatel - čtyřicetiletý Jason Rodriguez - ve společnosti dříve pracoval a byl před dvěma lety propuštěn kvůli nedostatečnému pracovnímu výkonu.

Rodriguez reagoval zkratkovitě, když mu nepřišla poukázka na peníze. Domníval se, že nedostal sociální dávky kvůli bývalému zaměstnavateli - poradenské firmě. O svou další práci totiž také přišel a objevily se nezvladatelné dluhy.

Val Demings, velitelka orlandské policie

„Musíme ještě prošetřit hodně detailů. Je to hrozná tragédie, zvláště po té střelbě, co se stala předtím. Ale podezřelého jsme zadrželi. Skrýval se v domě své matky. Teď je ve vazbě.“

Rodriguez z místa činu nejdříve ujel. Policii se vzdal poté, co jej muži zákona našli tři hodiny po střelbě v domě jeho matky. Muž čelí obvinění z vraždy prvního stupně.

Spojené státy se přitom ještě vzpamatovávají ze čtvrteční střelby na vojenské základně Fort Hood v Texasu, kde major americké armády zastřelil 13 lidí a dalších 30 zranil.

/*json*/{"map":{"lat":28.5591193062,"lng":-81.379455328,"zoom":18,"mapTypeId":"hybrid"},"markers":[{"lat":28.559185270006,"lng":-81.379648447037,"type":"1","description":"M\u00edsto st\u0159elby"}],"polylines":[],"circles":[],"polygons":[],"rectangles":[]}/*json*/
Policie zasahuje proti střelci v Orlandu
Zdroj: ČT24
Autor: ČT24