Italská policie zatkla dalšího významného člena italské mafie

Řím - Italské policii se v sobotu podařilo zadržet Luigiho Esposita, významného vysokého člena neapolské mafie camorra, který patřil mezi 30 nejnebezpečnějších stíhaných osob v zemi. Devětačtyřicetiletý Esposito byl zadržen v jedné z luxusních vil ve čtvrti Posillipo v Neapoli, kde žil pod falešným jménem. Podle policie je jedním z šéfů mafiánské rodiny Nuvoletta a stíhán byl od roku 2003 za obchod s drogami a spolčování s mafií. V roce 2006 ho soud za tyto trestné činy odsoudil v nepřítomnosti k devíti letům vězení.

Camorra se zabývá především obchodem s narkotiky, vydíráním a provozováním hazardních her. Italská policie hlásí zatýkání desítek údajných mafiánů prakticky každý měsíc, například v červenci zatkla významného člena camorry Vincenza Caponeho.

Italská policie v květnu v oblasti Neapole na jihu země zadržela šedesátku osob podezřelých z příslušnosti k mafii a dopadla několik předáků camorry. Neapolská camorra čítá zhruba 5000 členů, přičemž desítky rodin více či méně propojených v různých klanech spolu nezřídka soupeří o vliv.