Při zemětřesení a sesuvech půdy v Indonésii umírali lidé

Jakarta - Ostrov Sumbawa ve střední Indonésii zasáhlo zemětřesení o síle 6,7 stupně Richterovy škály. V troskách zřícených domů zemřeli minimálně dva lidé, dvacítka dalších je v nemocnici. Další lidé umírali v Indonésii po sesuvech půdy. Při nich zemřelo nejméně 14 lidí. Indonésie se nachází v oblasti s velkou seismickou aktivitou. V září bylo na ostrově Sumatra zemětřesení o síle 7,6 stupně Richterovy škály, zemřelo tehdy přes tisíc lidí. 

Vytrvalé deště způsobují v Indonésii sesuvy půdy, na Sulawesi ve městě Palopo se zemina zřítila na dvacítku domů. Pod závalem zemřelo 14 lidí, záchranáři ale hledají další pohřešované, počet obětí tak zřejmě ještě vzroste. 

Indonésii kromě lijáků postihlo dnes navíc i zemětřesení o síle 6,7 stupně. Ohnisko otřesů bylo asi 16 kilometrů od města Raba, 1335 kilometrů východně od hlavního města Jakarty, v hloubce necelých 18 kilometrů. 

V troskách zřícených domů zatím zemřeli dva lidé. Několik desítek lidí bylo se zraněním, většinou se zlomeninami, hospitalizováno v nemocnici. Zemětřesení poškodilo ulice i školní budovy, sesuv půdy zablokoval hlavní silnici spojující město Bima s odlehlými okrsky.