Japonská policie šetří, zda američtí vojáci zabili 66letého Japonce

Okinawa - Japonská policie vyšetřuje případ smrti, do něhož by mohla být zapojena americká vojenská posádka na ostrově Okinawa. O víkendu byla v tamním lese objevena mrtvola asi 60letého Japonce se zlomeným vazem. Krátce předtím našla policie v nedaleké opravně vozidlo s poznávací značkou americké armády a proraženým čelním sklem. Obyvatelé Okinawy proti přítomnosti americké vojenské základny dlouhodobě protestují.

Japonská policie vyšetřuje, zda je mezi případem mrtvého Japonce a zničeného vojenského auta nějaká spojitost. V sobotu bylo totiž v lese poblíž silnice nalezeno tělo 66letého Jomitana Village. Vyšetřovatelé tvrdí, že muž měl zlomený vaz a tělo bylo celé zkrvavené. 

Nezávisle na tom policie v sobotu začala vyšetřovat případ dopravní nehody. V jedné opravně se totiž objevilo auto americké armády, které mělo rozbité čelní sklo. Vyšetřovatelé dokonce našli na předním skle vzorek lidských vlasů. Domnívají se proto, že by oba případy mohly spolu souviset, případnou spojitost nyní vyšetřují.

Okinawa byla v roce 1945 dobyta americkými vojsky a Japonsku byl ostrov navrácen až v roce 1972. I nadále se nicméně na ostrově nachází americká letecká základna Kadena i základny americké armády, námořnictva a námořní pěchoty.

/*json*/{"map":{"lat":26.4754901968,"lng":127.919311523,"zoom":9,"mapTypeId":"hybrid"},"markers":[],"polylines":[],"circles":[],"polygons":[],"rectangles":[]}/*json*/