Čtyři ambasády v New Yorku dostaly obálky s bílým práškem

New York - Ambasády Francie, Rakouska, Německa a Uzbekistánu v New Yorku dostaly v pondělí obálky s bílým práškem. Policie ale po přezkoumání jeho složení zjistila, že byl neškodný. Předtím z preventivních důvodů dekontaminovala zhruba 40 zaměstnanců ambasád, kteří s obálkami mohli přijít do kontaktu. Vyšetřování pokračuje.

Podle newyorské policie byly obálky na zastupitelské úřady doručeny v pondělí mezi 16:00 a 18:30 místního času, německá ambasáda zásilku obdržela o něco později. Velvyslanci Francie a Rakouska uvedli, že obálky, které dorazily na jejich úřady, byly opatřeny známkami z Dallasu. Podle zástupců misí Německa a Uzbekistánu se provoz na jejich úřadech vrátil po dekontaminaci do normálu.

Na podzim 2001 obdrželo několik amerických mediálních společností a zákonodárců zásilky obsahující antrax. V důsledku nákazy pak zemřelo pět lidí.

Loni v prosinci přišly obálky s podezřelým práškem během jednoho dne na 16 amerických ambasád v Evropě, o den později také na americké velvyslanectví v Praze. Prášek se ale ukázal být neškodný.