Ischii zavalilo bahno

Řím – Patnáctiletá dívka zemřela při sesuvu půdy na italském ostrově Ischia. Záchranářům se podařilo z bahna vyprostit 15 lidí. Jedno dítě je ve vážném stavu, desítky dalších utrpěly zranění, většinou zlomeniny a pohmožděniny. Po dalších možných obětech zasypání se stále pátrá, nejméně jedna osoba se pohřešuje.

Zemina se utrhla z nejvyšší hory ostrova, Monte Epomeo nedaleko přístavu Casamicciola. Na parkovišti zasypala také padesát vozidel, některá z nich strhla s sebou do moře. Silnice a cesty spojující tuto oblast se zbytkem ostrova byly uzavřeny a záchranáři evakuovali obyvatele do bezpečí. Zatím není jisté, zda toto neštěstí vyvolaly deště z minulých dnů.

V této oblasti jde již během tří let o druhý případ, kdy si sesuv půdy připsal na konto oběti na životech. V roce 2006 zde v sesuvu zahynuli čtyři lidé a 250 osob muselo opustit domovy.

/*json*/{"map":{"lat":40.74595645,"lng":13.9124679565,"zoom":13,"mapTypeId":"hybrid"},"markers":[],"polylines":[],"circles":[],"polygons":[],"rectangles":[]}/*json*/