Rakušané berou útokem očkovací centra

Vídeň - V Rakousku začali proti prasečí chřipce očkovat běžné občany. Poté, co vakcínu dostali lékaři a lidé nejvíc ohrožení nákazou, jako jsou těhotné ženy nebo pacienti s chronickými potížemi, došla řada na všechny ostatní zájemce. A lidé projevili o vakcínu skutečně obrovský zájem, u lékařů se stojí dlouhé fronty.

Vakcína by i přesto měla zbýt pro všechny zájemce. Očkování probíhá na 130 místech po celé zemi. Lékaři doporučují vakcínu primárně rizikovým skupinám, do očkovacích center ale může přijít kdokoli. Rakouské ministerstvo zdravotnictví garantovalo, že každý zájemce bude oočkován.

Vakcín proti prasečí chřipce je v Rakousku k dispozici celkem asi 1,5 milionu. Rakušané mají o očkování obrovský zájem, jen za poslední dva dny se jich statisíce vydaly do ordinací. Na některých místech byly až tříhodinové fronty. 

V Rakousku má prasečí chřipka od včerejška už druhou oběť, včera zemřel 39letý muž, první obětí byla 11letá dívka, která minulý týden chřipce podlehla v nemocnici v Innsbrucku.