Vyhrát miliony a nazdar

Londýn – Call centrum firmy Hewlett Packard v britském Liverpoolu přišlo o sedm zaměstnanců. Ti totiž svým šéfům dali výpověď poté, co se dozvěděli, že získali nejvyšší výhru v dějinách britské loterie. O 91milionový jackpot za uhádnutá čísla 11, 19, 34, 43, 45, 5 a 9 se podělí s jedním britským párem z Walesu. Peníze se všichni šťastlivci vesměs chystají utratit nepříliš originálně: za auto, dům a dovolenou.

Členové úspěšného liverpoolského sázkařského spolku si spočítali, že by museli všichni pracovat a dávat dohromady své výplaty 150 let, aby získali 45,5 milionu liber (1,3 miliardy korun), které vyhráli. Takhle na každého připadne 6,5 milionu. Seznamy věcí, které si brzy koupí, už mají hotové: většinou tam figurují domy, auta a dovolené. Jen nejmladší z nich, devatenáctiletá Alex Parryová, uvedla, že chce jít studovat na univerzitu, kam nešla pro nedostatek peněz.

Sedmapadesátiletý vedoucí spolku John Walsh řekl, že jejich páteční výhru zjistil v noci na neděli. Musel prý ihned vzbudit ženu a děti, aby mu potvrdily, že se mu to jen nezdá. Svým spolusázejícím pak zavolal a klidným hlasem řekl, že vyhráli „několik tisíc“. Pravdu jim řekl až poté, co šel v pondělí do práce a našel sázenku, kterou zde nechal. Držiteli druhé vítězné sázenky jsou třiapadesátiletý nezaměstnaný mechanik Les Scadding a jeho osmatřicetiletá žena Samantha Peacheyová-Scaddingová. Chtějí si koupit nové auto Range Rover, větší dům v jižním Walesu a nejspíš i rezidenci na Barbadosu pro trávení dovolených. Výhru zjistili v sobotu a v neděli šli prý jako obvykle do oblíbené restaurace na oběd, jen si tentokrát navíc objednali šampaňské.