Kalendář Pirelli se vrací do 70. let

Řím - Exkluzivní kalendář výrobce pneumatik Pirelli pro rok 2010 se tentokráte ponese v duchu návratu ke svým počátkům a k exotickým, sugestivním obrazům 60. a 70. let. Fotografiemi modelek na nekonečných plážích a v nedotčeném koutě přírody v něm hold ženské kráse vzdal slavný a kontroverzní fotograf z tohoto období Terry Richardson. Kalendář je tradičně určen významným zákazníkům firmy Pirelli, slavným osobnostem a hlavám států. Světovou premiéru zažije kalendář 19. listopadu, českému publiku se slavnostně představí 1. prosince.

Richardsonovým záměrem bylo vyfotit mladé, začínající modelky na pozadí panenských pláží „přirozeně, spontánně, prostě a bez umělého kalkulu“. Ikoně módní fotografie 60. a 70. let minulého století pózovaly nejkrásnější modelky z celého světa. Byli mezi nimi australské krásky Miranda Kerrová a Catherine McNeilová, Maďarka Enikö Mihaliková nebo Ana Beatriz Barrosová a Gracia Carvalhová z Brazílie.

Již od svého prvního vydání v roce 1964 nabízejí kalendáře firmy Pirelli nekonvenční pohled na ženskou krásu, cit pro erotickou rafinovanost a kulisy, které snímkům dodávají jedinečnou uměleckou hodnotu. Kalendář se proto stal synonymem pro unikátní umělecké dílo, jeho vydání patří každoročně mezi výjimečné světové fotografické události. V minulosti pro něj pózovaly například herečky Sophia Lorenová, Monica Bellucciová, Penélope Cruzová a Hillary Swanková, topmodelka Kate Mossová a její české kolegyně Eva Herzigová a Karolína Kurková.

Na tvorbě kalendáře se podílejí přední světoví fotografové. Byli mezi nimi například Richard Avedon, Annie Leibovitzová, Peter Lindbergh nebo Bruce Weber. Loni dostal příležitost proslulý Peter Beard, který si pro snímky krásných žen vybral kulisy nespoutané africké přírody.

Kalendář Pirelli 2009
Kalendář Pirelli 2009
Více fotek
  • Kalendář Pirelli 2009 autor: Peter Beard, zdroj: www.pirellical.com http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/6/557/55614.jpg
  • Kalendář Pirelli 2009 autor: Peter Beard, zdroj: www.pirellical.com http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/6/557/55615.jpg