Londýnský doubledecker ujel 20 metrů na vlasy

Londýn - Více než osmitunový patrový autobus dokázal dnes na svých vlasech utáhnout na vzdálenost 21,2 metru bezpečnostní konzultant z anglického Leicesteru. Rekordním kouskem si 59letý Manjit Singh spravil náladu poté, co před dvěma lety nedokázal překonat dosavadní rekord v délce tažení doubledeckeru pomocí uší. Rekordní pokus se uskutečnil v Londýně u příležitosti pátého výročního dne Guinnessových světových rekordů.

Manjit Singh zvaný Ironman:

„Neúspěch mě nikdy neodradí, protože vím, že úspěch může čekat za příštím rohem. Jediný způsob, jak se tam dostat, je zkoušet to znovu a být pozitivní.“

Další rekordy dnes padaly například také v Itálii, kde byl překonán rekord v nejrychlejší konzumaci mísy těstovin - borci se to tentokrát podařilo za minutu a půl. V Norsku zase vyrobili největšího perníkového mužíčka, který vážil 651 kilogramů. A ve Finsku se podařilo lidem ze 76 zemí nacpat se do jediné sauny. Ne každý dnešní pokus se ale setkal se zdarem: v Austrálii 228 lidí nestačilo na překonání rekordu v pochodu v bikinách.