Hit italských kostelů: svěcenka z automatu

Řím - Svěcená voda raději z automatu – i tak může vypadat opatření proti šíření prasečí chřipky. V severoitalských kostelech už lidé při vstupu nesmáčejí prsty do mramorové nádoby: tu kvůli strachu z nákazy nahradily bezdotykové automaty. Stačí přiložit prsty k čidlu, svěcená voda sama ukápne do nastavené ruky a věřící se mohou pokřižovat. O nový vynález už projevilo zájem několik zemí.

Podle duchovních byli lidé nejdřív trochu zaskočeni, pak ale novinku nadšeně přijali. Za vynálezem stál nápad, jak zachovat tradici a zároveň zpřísnit hygienu. Někteří věřící totiž ze strachu z nákazy svěcenou vodu přestali používat, jiní se jen dotýkali okraje maromorové nádoby.

Luciano Marabese, vynálezce automatu na svěcenou vodu:

"Když přišla zpráva, že kostely přestaly používat nádoby se svěcenou vodou, můj vynález to vyneslo ke hvězdám. Dostávám zakázky z celého světa.

Výrobce doufá, že brzy vybaví tisíce kostelů v Latinské Americe, jižní Evropě nebo i v Polsku. Stovky objednávek totiž přicházejí do severní Itálie ze zemí, kde je silná katolická tradice.

Luciano Marabese
Luciano Marabese