Exploze ruského muničního skladu zabíjela, tři tisíce lidí evakuováno

Moskva - Nejméně dva mrtvé si vyžádala série výbuchů, která otřásla armádním skladem v ruském městě Uljanovsk. Čtyřicítku pohřešovaných lidí našli záchranáři živých. Po explozích vypukl v budově se skladišti konvenční munice požár. Podle zástupce uljanovského starosty Alexandera Bukina nehrozí, že by se plameny rozšířily do skladišť s chemikáliemi. Výbuchy vytloukly okna v okolních budovách. Z oblasti kolem skladištního areálu bylo evakuováno přes tři tisíce obyvatel, oheň se podařilo lokalizovat až po pěti hodinách.

„Výbuchy se začaly ozývat kolem šestnácté hodiny moskevského času. Celá oblast se sérií výbuchů otřásala čtyři hodiny. Rány byly slyšitelné v okruhu patnácti kilometrů,“ uvedl zpravodaj ČT Josef Pazderka.

Podle některých verzí mohlo k výbuchu dojít kvůli neopatrnému převozu velkého množství munice, příčiny se ale vyšetřují. Hasiči a záchranáři ale v místě tragédie hodiny pouze bezmocně čekali, až veškerá munice shoří. S ohněm bojovali přes pět hodin.

0
Gubernátor Uljanovské oblasti uvedl, že je nepravděpodobné považovat za příčinu požáru teroristický útok. Podle ruské armády byla ve skladišti na předměstí Uljanovsku konvenční munice, především dělostřelecké granáty.
/*json*/{"map":{"lat":54.3485527759,"lng":48.4002685547,"zoom":10,"mapTypeId":"roadmap"},"markers":[{"lat":54.32148,"lng":48.38565,"type":"35","description":""}],"polylines":[],"circles":[],"polygons":[],"rectangles":[]}/*json*/