Řekové dopadli Albánce, který v helikoptéře dvakrát uprchl z věznice

Atény - Řečtí policisté dopadli 41letého uprchlého vězně Alketa Rizaie z Albánie, který dvakrát utekl z vězení. Spolu s ním zadrželi i jeho tři komplice. Ukrývali se ve vesnici ležící severovýchodně od Atén. Policejní razie se uskutečnila v době, kdy muži spali. Rizai byl ozbrojen kulometem, pistolí a ručními granáty, během zásahu ale neměl čas žádnou zbraň použít.

Rizai, který si ve vězení odpykával trest za několik vražd a krádeží, uprchl letos v únoru z nejstřeženější řecké věznice Korydallos spolu s Vassilem Paleokostasem, který je stále na útěku. Oba již v roce 2006 z téže věznice uprchli. Věznice Korydallos ale navzdory tomu doporučená ochranná opatření nezavedla.

Útěky zločinci provedli naprosto shodně. Nad nádvoří věznice vždy přiletěla helikoptéra, shodila vězňům provaz a odletěla s nimi. Dozorci pak jen bezmocně sledovali, jak muži mizí v dáli.

Zadržet Paleokostase se policii málem podařilo v dubnu. Namátková policejní kontrola u řeckého města Loutraki se tehdy pokusila zastavit automobil Volkswagen Touareg. Řidič vozu však nereagoval na pokyn k zastavení a jel dál. Policisté pak vozu prostřelili pneumatiky. Muž, podle policie Paleokostas, z automobilu vyskočil a dal se na útěk. Mužům zákona nakonec uprchl.