Kaddáfí: Neukřižovali Ježíše, ale člověka, co mu byl podobný

Řím – Poučit krásné Italky o islámu se rozhodl Muammar Kaddáfí. Učinil tak v neděli v předvečer světového summitu o potravinové bezpečnosti v Římě, jehož se libyjský vůdce účastní. Setkání se dvěma stovkami krásek si zopakuje ještě dvakrát. Kaddáfí mluvil o roli žen v islámu, které by podle něj měly mít stejná práva a povinnosti jako muži, popřel ukřižování Krista a vyzval přítomné, aby na islám přestoupily.

Krasavice vybírá libyjskému vůdci jistá personální agentura podle těchto kritérií: každá z dívek musí měřit nejméně 170 centimetrů, musí být elegantně oblečená a být ve věku 18 až 35 let. Za dvě hodiny „vyměňování myšlenek“ o islámu se severoafrickým státníkem každá dostala 50 eur.

Kaddáfí: Ježíš je pro Židy, Mohamed pro všechny

„Vy myslíte, že Ježíš byl ukřižován, ale to není pravda. Bůh ho vzal do nebe. Ukřižován byl člověk, který mu byl podobný,“ popsal Kaddáfí kráskám „pravé“ pozadí biblických událostí. Židé se podle něj pokusili Ježíše zabít, protože chtěl přivést Mojžíšovo náboženství na správnou cestu. „Ježíš byl seslán Židům, Mohamed byl seslán všem lidem na světě. Každý, kdo jde jiným směrem, než šel Mohamed, dělá chybu,“ apeloval Kaddáfí na přítomné dámy.

Na závěr se jich zeptal, zda by nechtěly žít v jeho zemi, a daroval jim kopii koránu. Úplná spokojenost mezi účastnicemi ale prý nepanovala. „Nebyla tam ani sklenice vody,“ stěžovala si jedna z nich.

Libyjský vůdce Muammar Kaddáfí na summitu FAO v Římě
Libyjský vůdce Muammar Kaddáfí na summitu FAO v Římě