Padající padesátitunový jeřáb rozpůlil obytný dům

Santa Rose - Kuriózní nehodou skončil pokus jeřábníků v severoamerické Santa Rose v Kalifornii přemístit vzrostlý dub. Jeřáb vážící přes 45 tun se převážil a visutým ramenem rozpůlil obytný dům. Při neštěstí nebyl nikdo zraněn. Majitelé domu mají jen mimořádnou smůlu, podle amerických médií se totiž nastěhovali teprve v srpnu.

Padesátitunový jeřáb doslova rozpůlil dům v Santa Rose. Stroj nezvládl odstranit obrovský dub. Váha stromu byla totiž mnohem větší, stroj se proto převážil. Kuriózní nehoda vyvolala velký zájem, kolem se srotilo hned několik zvědavců, pozornost jí věnovala i místní média. 

Při pádu jeřábu naštěstí nikdo nebyl zraněn. Kromě psa nikdo nebyl doma, i zvíře přežilo nehodu bez újmy. I tak ale zažil manželský pár, kterému spadl stroj přímo na střechu jejich domu, obrovský šok. 

Přímo na vlastní oči viděl padající jeřáb i jeden ze sousedů manželského páru, jejichž dům jeřáb poničil. „Nejdřív jsem se lekl a začal utíkat. Pak jsem si ale řekl, že je škoda, že jsem to nenatočil,“ říká Dennis Olson.

Nehoda v Santa Rose
Nehoda v Santa Rose
Více fotek
  • Nehoda v Santa Rose autor: ČT24, zdroj: ČT24 http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/13/1244/124330.jpg
  • Nehoda v Santa Rose autor: ČT24, zdroj: ČT24 http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/13/1244/124327.jpg