Berlusconi prodává slavnou vilu - cena pouhých 450 milionů eur!

Řím - Silvio Berlusconi přichází se zajímavým tipem na vánoční dárek. Italský premiér totiž prodává svou skandály proslavenou vilu na Sardinii. Skvělý dárek pod stromeček má jen jednu vadu, a tou je jeho cena: 450 milionů eur (12,8 miliardy Kč). Je ale možné, že by se nějaký ten milion dal usmlouvat. Informaci přinesl dnešní italský deník Corriere della Sera a dodává, že dosud nikdy nebyla žádná vila za tolik peněz prodána.

V případě zájmu je třeba jednat rychle, o nemovitost se zahradou má totiž zájem rodina vládce arabského emirátu Abú Zabí, šajcha Chalífy bin Zajda Nahajána. Jeho majetek odhadl časopis Forbes na více než 23 miliard dolarů a na žebříčku nejmajetnějších lidí světa je na 27. místě.

Luxusní komplex Certosa na druhém největším italském ostrově je tvořen třemi vilami a jeho zastavěná plocha je téměř 4 000 metrů čtverečních. Sídlo bylo dějištěm četných skandálů ze soukromého života italského premiéra.

Vila je vhodná pro večírky a jiné společenské akce

Italský paparazzi zde v červnu Berlusconiho vyfotografoval ve společnosti spoře oděných mladých dívek, na jeho snímcích odsud se ale objevil i nahý muž, údajně český expremiér a šéf ODS Mirek Topolánek. Pár fotografií zveřejnil španělský list El País ze série několika set, které zajistila italská justice a které vznikly při soukromých akcích právě v této Berlusconiho vile. Část fotek se tak vůbec poprvé objevila v tisku, a to mimo italské území, kde nemůže italská justice zasahovat.

Berlusconi usiloval o to, aby se snímky nedostaly na veřejnost také kvůli aféře s osmnáctiletou adeptkou na modelkou Noemi Letiziovou, kvůli níž jeho žena Veronica Lariová požádala o rozvod. Vztah mezi italským premiérem a dívkou zůstal nevyjasněný.