Případ dvou německých zlodějů: jeden šikula, druhý trouba

Berlín – Jeden unikal vězení přes půl století, druhého usvědčil polibek ruky. To jsou dva kuriózní případy německých zlodějů, o nichž informují německá média. V tom prvním jde o 70letou ženu, která skončila za mřížemi poprvé od roku 1956. Za tu dobu spáchala nejméně 55 trestných činů, z toho 17 letos. Lupič-džentlmen z druhého případu je o 38 let mladší, policii sice stále uniká, ale už se ví, o koho jde.

Během více než padesátiletého působení v Aschaffenburgu a jeho okolí ukradla seniorka doslova všechno, co nebylo na řetěz. Specializovala se zejména na nemocnice, kde si přivlastňovala peněženky a tašky pacientů i lékařské nástroje. Také v domově pro seniory, kde dosud žila, se pravidelně ztrácely věci a peníze tamních obyvatel. Německé justici došla trpělivost poté, co zmíněná dáma v říjnu dvakrát kradla v nemocnici a osmdesátileté sousedce sebrala na autobusové zastávce peněženku. Jelikož nenapravitelné lupičce běžely dva podmíněné tresty v délce osmi a deseti měsíců, poslala ji soudkyně za mříže.

Druhému lupiči v únoru 2007 u západoněmeckého města Grünstadt zastavila řidička. Muž se jí zeptal na cestu k dálnici, a zatímco se mu žena snažila pomoci, on jí v nestřežené chvíli ze sedadla spolujezdce sebral peněženku. Na rozloučenou pak řidičce políbil ruku, což se mu nyní může stát osudným. Vyšetřovatelé totiž z polibku získali pachatelovo DNA, které se shoduje s dědičnou informací muže, jehož minulý měsíc testovali jejich kolegové v Rakousku. Kde se nyní lupič-džentlmen nachází, německá policie ale zatím netuší.

/*json*/{"map":{"lat":50.2261237444,"lng":10.2612304688,"zoom":7,"mapTypeId":"roadmap"},"markers":[{"lat":49.973,"lng":9.148977,"type":"1","description":""},{"lat":49.561685,"lng":8.165848,"type":"1","description":""}],"polylines":[],"circles":[],"polygons":[],"rectangles":[]}/*json*/