Polští učitelé doučí studenty přes internet

Varšava – Revoluci ve vzdělání prožívají Poláci. Studenti, kteří potřebují doučování, už nemusejí docházet osobně na lekce, stačí jim jen zasednout k počítači. Polský portál uczymy24.pl totiž nabízí své služby učitelům ze středních škol, kteří pak žáky vyučují prostřednictvím internetu. Portál nabízí žákům doučování v běžných středoškolských předmětech, jako je polština, matematika, fyzika, dějepis nebo cizí jazyky.

Službu zajišťuje jedno vratislavské vydavatelství. Zatím se na internetové stránky zaregistrovalo několik stovek učitelů. Ti nabízejí své služby. Na stránkách si založí svůj profil, kde informují o tom, co mohou studenty naučit a za kolik. Průměrně se ceny za hodinu pohybují kolem 30 zlotých, tedy asi 200 korun. 

Žáci si s učiteli smluví virtuální hodinu. Při ní žák komunikuje s učitelem přes počítač. Při doučování využívají elektronickou tabuli, která se jim ukáže na monitoru počítače. Na tu mohou umisťovat texty, fotografie, nákresy a zároveň na ni psát. 

Celý projekt se na ostro rozběhne příští týden. Otázkou ale je, jak student pozná, že si najal dobrého učitele. Zatím se musí spolehnout pouze na informace v profilu učitele, do budoucna ale webové stránky počítají s nějakým systémem hodnocení, který by pomohl žákům lépe si vybrat kvalitního pedagoga.