Střelec na ostrově Saipan zabil čtyři lidi a pak i sebe

Soul/Washington – Šílený střelec dnes na ostrově Saipan v Tichém oceánu zabil čtyři lidi, nakonec se sám zastřelil. Motivy činu ani totožnost pachatele nejsou ještě známy. Podle svědků to ale vypadá, že útočník si oběti vybral náhodně. Muž údajně pochází z Jižní Koreje nebo z Číny.

Bilance dnešního útoku je pět mrtvých, včetně útočníka, a několik zraněných. Muž nejprve zabil dva muže, čtyřletého chlapce a dvouletou holčičku, kteří všichni pocházeli ze souostroví Severní Mariany, v němž ostrov Saipan leží. Poté útočník zranil pět jihokorejských turistů a čtyřletou místní holčičku, než otočil zbraň proti sobě. 

Nejsou zatím známy žádné podrobnosti, policie případ vyšetřuje. Svědci ale popsali útočníka jako Asiata, údajně na ostrově pracoval. 

Severní Mariany jsou samostatným státem volně přidruženým k USA. Saipan je jejich největším ostrovem a žije tu asi 60 tisíc obyvatel.

/*json*/{"map":{"lat":15.1410668935,"lng":145.766601562,"zoom":9,"mapTypeId":"hybrid"},"markers":[],"polylines":[],"circles":[],"polygons":[],"rectangles":[]}/*json*/