Sardinkový vánoční strom – hit japonského akvária

Jokohama – V mořském světě v Jokohamě už panuje vánoční nálada. Hejno sardinek úplně zhypnotizovalo návštěvníky v japonském akváriu. Zformovalo se totiž podle některých návštěvníků do tvaru, který nápadně připomínal vánoční strom. Padesát tisíc japonských sardinek uchvátilo jak děti, tak dospělé.

Vánoce se nezadržitelně blíží a na to nezapomínají ani v jednom japonském akváriu. Zdejší návštěvníky nalákala show, kterou předvádí hejno sardinek. Ty totiž dokážou vytvořit ze svých těl vánoční strom. „Vůbec nechápu, jak je to možné, ale opravdu to vypadalo jako vánoční strom. Byl jsem dojatý,“ popisuje návštěvník akvária. 

Tajemství celé iluze je v omezení rybího apetitu. Aby se sardinky srovnaly do požadovaného tvaru, nalákají je potápěči na dno, potom vyhodí jejich oblíbené krmení nad hejno. Nakonec se přidá ještě trochu barevného světla a efekt je hotový. 

„Opravdu tam bylo pár momentů, kdy vypadaly jako vánoční stromek, ale nedokážou vydržet na místě, stále se hýbají,“ říká Remi Matsuiová, návštěvnice akvária. 

Sardinky ale nejsou jediné, které se připravují na vánoční show. Běluhy mořské už nacvičují potápění se Santa Clausem. Majitelé akvária doufají, že vánoční akce zvedne návštěvnost a rány, které utrpěl japonský mořský svět kvůli ekonomické krizi, se zase začnou hojit.

Běluha se směje na Santa Clause
Běluha se směje na Santa Clause