Robin Hood by dnes dostal dva roky s podmínkou

Bonn – Jak by dnes dopadl známý zbojník Robin Hood, který bohatým bral a chudým dával? Pokud by se měřilo podle soudu v německém Bonnu, pak by ho neminul podmínečný trest 22 měsíců vězení. Přesně tolik dostala 62letá bankovní úřednice, která několik let pomáhala chudým klientům převodem peněz z účtů bohatších zákazníků. Sama z toho neměla ani ň, výše převodů se ale postupně vyšplhala v přepočtu na 197 milionů korun.

Bývalá vedoucí bankovní pobočky umožňovala méně majetným klientům jít na účtu do minusu a peníze z kont bohatších klientů využívala k účetnímu vyrovnání těchto přečerpaných účtů. Po uhrazení dlužné částky pak vracela peníze zpět původním majitelům. Někteří klienti se ale dostávali tak hluboko do minusu, že zpětný převod nebyl možný. Škody se tak postupně nasčítaly, až podle mluvčího bonnského soudu narostly v přepočtu na 28,5 milionu korun. Vyšetřovatelé pachatelce dokázali 117 případů převodu v letech 2003 až 2005.

Dnes je žena v předčasném důchodu a musí vyjít s životním minimem. Trest podle svého právníka považuje za spravedlivý, a proto se proti němu neodvolala.