První album Boyleové jde na dračku

Londýn – Skotská amatérská zpěvačka Susan Boyleová vydala své první album, které z prodejních pultů mizí rychleji, než se čekalo. Deska s názvem I Dreamed A Dream je na dobré cestě stát se nejúspěšnějším britským albem roku. S poukazem na to, že za první den se ho prodalo 150 000 kusů, to uvedl hudební řetězec HMV. Deska Boyleové se přitom už v září stala nejprodávanějším albem na internetovém obchodu Amazon.com.

Mluvčí HMV Gennaro Castaldo řekl, že jeho firma teď výrazně reviduje svůj původní odhad 300 000 prodaných kusů za první týden na „číslo blízké 400 000“. „To by z tohoto alba snadno udělalo největší a nejprodávanější novinku roku 2009,“ dodal.

Poslední podobný úspěch byl podle něj zaznamenán loni v prosinci, kdy se během prvního týdne prodalo 432 490 kusů nového alba skupiny Take That The Circus.

Hvězda televizní soutěže Britain’s Got Talent věnovala album své matce, která zemřela ve věku 91 let v roce 2007. „Chtěla bych věnovat toto album mé milované matce, které jsem slíbila 'být někým',“ uvedla Boyleová na přebalu.

Nová deska obsahuje dvanáct písní a pojmenovaná je podle skladby z muzikálu Bídníci, která Boyleovou proslavila nejen ve Velké Británii. Album je pak plné přezpívaných hitů včetně písně You’ll See od Madonny, Daydream Believer od The Monkees nebo vánoční Tiché noci.

Britská zpěvačka Susan Boyleová ve finále soutěže Britain\'s Got Talent
Zdroj: ČT24
Autor: ČT24