Fotbalový šampionát v Brazílii nabízí Čechům šanci už nyní

Manaus (Brazílie) - Česká republika sice přišla o účast na fotbalovém mistrovství světa v Jihoafrické republice, už teď má ale velkou šanci zúčastnit se toho příštího v Brazílii. Hrát se totiž bude i v amazonské metropoli Manaus, kterou dnes navštívil prezident Václav Klaus. Česká republika dostala od zdejšího guvernéra nabídku k rozvoji infrastruktury pro šampionát – jde o nadzemní metro a cementárnu.

Prezident Klaus se během návštěvy Brazílie snaží připravit pozice pro možné české investice. Brazílie má před sebou vedle pořadatelství mistrovství světa ve fotbale i olympijské hry a potřebná modernizace infrastruktury nabízí pro investory příležitosti. Ve středu bude Klaus v Sao Paulu jednat s podnikateli o významných zakázkách pro Česko v oblasti letectví.

„Pro Českou republiku jsme největším obchodním partnerem v Latinské Americe. Naše společná bilaterální komise teď pomůže posílit naše ekonomické a obchodní vazby,“ prohlásil po setkání se svým českým protějškem brazilský prezident Luiz Inácio Lula da Silva. Ten krátce před Klausem přijal také íránského prezidenta Mahmúda Ahmadínežáda, s nímž podepsal 27 bilaterálních smluv. Lula obhajoval právo Íránu na jeho mírový jaderný program, který je trnem v oku západních mocností.

/*json*/{"map":{"lat":-3.09115071446,"lng":-60.0004577637,"zoom":10,"mapTypeId":"hybrid"},"markers":[{"lat":-3.107192,"lng":-60.026127,"type":"1","description":""}],"polylines":[],"circles":[],"polygons":[],"rectangles":[]}/*json*/
Luiz Inácio Lula da Silva a Mahmúd Ahmadínežád
Zdroj: ČT24
Autor: ČT24