Infantilní čmáranice pomohla dopadnout vraha

Lima – Díky jednomu z nejhorších portrétů v policejních dějinách se bolivijské policii podařilo najít hledaného vraha. Čmáranice jedné svědkyně se přitom spíše podobá kresbě školáka než sofistikovanému portrétu důkaznímu materiálu použitelnému pro policii. Trojúhelníkovitý obličej má v jejím podání nesouměrná ústa, nos jako násadu od koštěte a rovné obočí, nad nímž se zvedají vlasy vyvolávající dojem doškové střechy.

V Bolívii byl v březnu zavražděn taxikář Rafael Vargas. Jeho tělo mělo jedenáct bodných ran a bylo spáleno. Vyšetřovatelé soudí, že šlo o vraždu z vášně nebo kvůli drogám. Úřady následně vyzvaly obyvatele, aby pomohli vypátrat vraha. Od jedné ženy úřady dostaly náčrtek obličeje, na němž zobrazila hledaného muže podle svých nejlepších schopností, kresba ale spíš připomíná strašáka z Čaroděje ze země Oz. Moderátor, který tento kuriózní portrét představil v televizi, se rázem stal hvězdou serveru YouTube.

I když se lidé primitivnímu nákresu posmívali, údajně pomohl policii zadržet podezřelého. Podle bolivijských zákonů nelze odhalit jeho totožnost, proto si bolivijská média vypomohla bizarní skicou a nahradila jí obličej domnělého vraha.