Čeští zabijáci se ve Španělsku postarali o vraždu starosty

Polop - Policie ve Španělsku zatkla dva Čechy, které podezřívá, že jsou nájemnými vrahy a že zabili starostu města Polop Alejandra Ponsodu. Přímo ve Španělsku ale ještě větší pozornost než osoby pravděpodobných vrahů vyvolalo to, kdo si vraždu objednal. Podle vyšetřovatelů to byl muž, který pak tehdejšího starostu ve funkci nahradil - Juan Cano.

Polop je malebné městečko na břehu Středozemního moře, je ale také dějištěm vražedné hry, do které jsou zapleteni i čeští zabijáci. V listopadu 2007 tehdejší starosta Alejandro Ponsoda parkoval před svým domem. Z auta, které vrazi provrtali kulkami, už ale nevystoupil. Dva roky policie shromažďovala důkazy. Ve středu ráno spustila zátah, při kterém zatkla 7 lidí. Dva z nich jsou údajně Češi. 

Teď spolu s ostatními zatčenými čekají na soud. Právě dvojice neznámých Čechů měla starostu zastřelit. Jeden z nich pracoval jako vyhazovač v nočním klubu, kde se údajně zločin domlouval. Největší šok ale obyvatelům městečka přineslo odhalení muže, který si podle vyšetřovatelů vraždu nepohodlného politika objednal – je to nynější starosta města Polop Juan Cano. 

Cano byl tajemníkem zavražděného Posady a po jeho smrti ho vystřídal v čele radnice. Do sporu se podle listu El Mundo dostali kvůli prodeji výnosných pozemků. Cano měl za obchod dostat úplatek ve výši v přepočtu zhruba šesti set tisíc korun. Jenže Posada s kontraktem nesouhlasil a zablokoval ho. Juan Cano se pak obrátil na místní podsvětí, to zase na dvojici Čechů, kteří údajně odvedli špinavou práci.

/*json*/{"map":{"lat":38.6229729073,"lng":-0.12707233429,"zoom":15,"mapTypeId":"hybrid"},"markers":[],"polylines":[],"circles":[],"polygons":[],"rectangles":[]}/*json*/
Policie ve Španělsku zatkla dva Čechy, které podezřívá z nájemné vraždy.
Zdroj: ČT24
Autor: ČT24