I Vatikán má svou superstar. Papež vydal CD

Berlín – Na německém trhu si ode dneška mohou lidé koupit album papeže Benedikta XVI. Papež na desce zpívá a modlí se ve směsici moderní hudby a starých chrámových zpěvů. O tom, proč CD nejdříve vychází právě v Německu, se jenom spekuluje. Zřejmě je to kvůli privilegovanému postavení země jako rodiště papeže. Teprve v pondělí se nahrávka dostane z Vatikánu do zbytku zemí světa.

Na desce je zaznamenáno osm skladeb papežova hlasu spolu s gregoriánským chorálem nahraným ve svatopetrské katedrále. Chorál je zastoupen nejstarším sborem na světě. Všechno je zabaleno do symfonické hudby tří skladatelů.

Do nahrávacího studia papež nemusel. I tak se ocitl ve stejné stáji jako hudební ikony Guns N´Roses nebo Nirvana. Doprovod mu obstaral londýnský Královský filharmonický orchestr a sbor ze svatopetrské katedrály.

Video Vstup Evy Pláničkové
video

Vstup Evy Pláničkové

Slova papeže Benedikta XVI. tvoří necelých deset minut z celkových čtyřiceti. Vatikán potvrzuje, že se papež nebrání různým experimentům. Část výdělku, která připadne Vatikánu, by měla jít na vzdělání. Jinak jsou ale všechny záležitosti kolem normálně honorované, proto se projekt nevyhnul kritice. Ta argumentuje tím, že se obchoduje s hlavou katolické církve.

Kritiky na zmiňovanou desku zatím nejsou příliš dobré, ale zájem o ni je veliký. Na internetu už se dokonce hromadí objednávky. Papež Benedikt XVI. není první, který vydává svoji nahrávku, podobně byl zaznamenán i hlas jeho předchůdce Jana Pavla II.

Papežovo CD
Papežovo CD