Nepozvaný pár proklouzl na večeři v Bílém domě

Washington - Američtí tajní agenti mají průšvih. Na přísně střeženou večeři v Bílém domě, kterou uspořádal prezident Barack Obama na počest návštěvy indického premiéra Manmóhana Singha, se dostal manželský pár, který vůbec nebyl pozvaný. Tareq a Michaele Salahiovi prošli všemi bezpečnostními kontrolami, i když vůbec neměli pozvánku. Návštěvou v Bílém domě se navíc pochlubili na Facebooku.

Mluvčí tajné služby Edwin Donovan se holedbal, že žádné nebezpečí americkému prezidentovi ani nikomu jinému nehrozilo. „Během vyšetřování jsme zjistili, že jedno z našich kontrolních stanovišť nedodrželo příslušné instrukce a neujistilo se, že tyto dvě osoby byly na seznamu pozvaných hostů,“ uvedl mluvčí Americké tajné služby Edwin Donovan. 

Dodal ale: „Chci zdůraznit, že tito jednotlivci prošli magnetometrem a několika dalšími stupni kontroly stejně jako všichni ostatní účastníci slavnostní večeře.“ Postup ostrahy se nyní prověřuje. 

Podle listu Washington Post se Salahiovi dokonce dostali do stejné místnosti jako indický premiér a Obamovi, není ale známo, zda se osobně setkali. S kým se ale prokazatelně osobně na recepci sešli, je viceprezident USA Joe Biden. Manželský pár se s ním dokonce vyfotografoval a pochlubil se pak snímky na Facebooku. Na jiném snímku je zas dvojice s Obamovým blízkým spolupracovníkem Rahmem Emanuelem či washingtonským starostou Adrianem Fentym.

/*json*/{"map":{"lat":38.897809094236,"lng":-77.036615610123,"zoom":18,"mapTypeId":"hybrid"},"markers":[],"polylines":[],"circles":[],"polygons":[],"rectangles":[]}/*json*/